KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455592
nr 1245 5592
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1944, "Kyrktornet". Olja på pannå, 25x35, oramad
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 1 april 2019
kl 20:10:53
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)